KIEROWCA

samochodów dostawczych

Praca jako kierowca samochodów dostawczych

wynajem dostawczych mazowieckie

Zawód kierowca

Wynajem dostawczych mazowieckie to firma wynajmująca samochody dostawcze. Prawo jazdy zaś od dawna jest jednym z kryteriów zwiększających możliwości zarobku. W związku z dużą ceną kursów niewiele osób posiada kategorie inne niż B. Na rynku brakuje więc zawodowych kierowców, a firmy transportowe różnego typu cały czas poszukują pracowników. Jedną z możliwości jest praca w wypożyczalni samochodów dostawczych na jedno województwo np. mazowieckie. Zawód kierowcy w tej branży ma swoją specyfikę, z którą warto się zapoznać przed podjęciem decyzji o karierze. 

 

Czas pracy

W porównaniu z pracą kierowców autobusów, taksówek czy nawet tirów, czas pracy kierowcy samochodów dostawczych firmy oferującej wynajem na danym terenie, które dla przykładu możemy określić jako województwo mazowieckie, jest bardzo regularny i przystępny. Wynajem dostawczych mazowieckie jest najbardziej popularny w ciągu dnia, a niewielkie odległości umożliwiają powrót przed godzinami wieczornymi. Należy się jednak liczyć z pracą w weekendy, bardzo wczesnymi wyjazdami lub późnymi powrotami. To bardzo korzystny czas pracy w tym zawodzie. Większość kierowców pracuje bowiem w nocy lub, jak w przypadku kierowców tirów, w systemie kilkudniowej nieobecności w domu i kilku dni urlopu. Pracownik firmy oferującej wynajem dostawczych mazowieckie może być świetną pracą dla osób posiadających lub planujących rodzinę, a także kierowców nie przepadających za jazdą w ciemnościach.

wynajem dostawczych mazowieckie
wynajem dostawczych mazowieckie

Praca fizyczna

Praca kierowcy może zaliczać się do pracy fizycznej. Tak naprawdę jest to jednak stanowisko przypominające pracę umysłową. Siedząca pozycja obciążająca kręgosłup oraz praca w pełnym skupieniu i stresie to ich wspólne cechy. Przed zatrudnieniem się w danej firmie, zajmującej się wynajmem dostawczych w mazowieckim, musimy także zorientować się czy w ramach umowy będziemy zobowiązani do noszenia przewożonych towarów. Załadunek i rozładunek może bowiem należeć do obowiązków kierowcy, ale nie musi. Jeżeli z jakiś powodów nie możemy lub nie chcemy być zmuszeni do noszenia ciężarów, dokładnie przewertujmy oferty. W takim mieście jak Warszawa oraz w innych sporych miejscowościach firma transportowa zatrudnia osobne osoby do przenoszenia ciężarów dostępne do dyspozycji na życzenie klienta. Wynajem dostawczych mazowieckie daje możliwość znalezienia stanowiska bez tego przykrego obowiązku. W takim miejscu jedynym zadaniem kierowcy jest sprawny transport z miejsca A do miejsca B.

Wymagania

Pracę jako kierowca samochodów dostawczych na terenie województwa Mazowieckiego można potraktować jako specjalizację. W związku z nią, poza prawem jazdy odpowiedniej kategorii, wymagana będzie znajomość terenu, który obejmują realizowane przejazdy, zasad bezpieczeństwa podczas przewozu towarów, ich rozładunku i załadunku oraz często dodatkowe certyfikaty czy kursy potwierdzające tą wiedzę. Jeżeli do obowiązków ma należeć przenoszenie ładunków, liczy się także kondycja fizyczna. Brak doświadczenia można nadrobić niższą stawką. Na rynku brakuje bowiem kierowców, więc ich zatrudnienie jest coraz droższe. Mniejsze firmy z ulgą zatrudniają niedoświadczonych pracowników redukując w ten sposób koszty. Dodatkowym wymaganiem dla przewozów zagranicznych jest międzynarodowe prawo jazdy oraz dodatkowe certyfikaty. Nawet w firmach regularnie realizujących tylko wynajem dostawczych w województwie mazowieckim może się zdarzyć, dobrze płatne zlecenie przewozu za granicę, dlatego firmy cenią sobie takie uprawnienia. Jeżeli wybrany przez nas pracodawca posiada rozbudowaną ofertę samochodów dostawczych na wynajem, warto też zorientować się czy nie posiadają dodatkowych sprzętów, które będziemy musieli nauczyć się obsługiwać, a także czy nie potrzebna będzie do tego celu wyrobienie dodatkowych dokumentów lub odbycie szkoleń. Dotyczy to na przykład obecnego na niektórych samochodach dźwigu.

busy dostawcze na wynajem w Warszawie, bziuk

Kwestie prawne

Ze względu na nienormowany czas pracy kierowcy samochodów dostawczych, może on być zatrudniony na różnych zasadach. Klasyczną możliwością, jednak coraz rzadziej stosowaną, jest umowa o pracę. Stała pensja jest niewątpliwym atutem, ale ilość godzin przepracowanych w miesiącu może ulegać zmianie. Rozwiązanie tego problemu powinno być omówione z pracodawcą i może nim być na przykład wypłacania premia lub nadgodziny. Łatwiejsza do kontroli wydaje się być umowa zlecenie, ale pozbawia pracownika wielu przywilejów. Kontrola budżetu w tym zawodzie jest jednak możliwa na różne sposoby, co jest jego nieukrywaną zaletą

WYPOŻYCZ SAMOCHÓD

W przypadku jakichkolwiek pytań, pozostajemy do Państwa dyspozycji. Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania.

BZIUK SP. Z O.O.

ul. Emaliowa 3

02-295 Warszawa

TELEFON

+48 888 888 047

+48 888 888 034

E-MAIL

info@bziuk.pl

SOCIAL MEDIA