Wypożyczalnia dostawczych Warszawa - pomysł na biznes

wypożyczalnia dostawczych warszawa

Twój pomysł na biznes – wypożyczalnia dostawczych Warszawa

Własna firma to marzenie wielu ludzi. Niezwykle cenna ze względu na dowolne zarządzanie czasem, nieograniczone zarobki oraz realizacje najskrytszych pragnień. Restauracja, sklep a może zakład produkcyjny? Wszystko zależy od pomysłu. Dla zmotoryzowanych i zorientowanych w temacie samochodów dostawczych warszawiaków ciekawą opcją może być wypożyczalnia dostawczych Warszawa. Podobna firma może też powstać w mniejszych miastach i ma wiele możliwości ukierunkowania dalszego rozwoju.

Samodzielna mini firma

Aby rozpocząć tego typu biznes wystarczy prawo jazdy, samochód dostawczy i dobre kontakty. Jednoosobowa działalność jako kierowca jest możliwa, jeżeli uda nam się wypracować współpracę z kilkoma firmami. Transporty regularnych dostaw lub rozwożenie do klientów wcześniej zamówionego opału czy mebli da nam stały dochód niskim kosztem. Takie transporty obejmują zazwyczaj jedno miasto lub jego okolice, co w przypadku jednego kierowcy jest istotne. Możemy też raz, a dobrze rozplanować swoją pracę na wiele tygodni. Daje to tzw. work-life balance, czyli kontrolę nad ilością pracy i spraw prywatnych w życiu. Podczas prowadzenia własnej firmy jest to bardzo ważny i trudny aspekt, gdyż szefem jest się przez cały czas, a nie 8 godzin dziennie. Ta pierwsza opcja, jaką jest samodzielna wypożyczalnia dostawczych Warszawa jest najmniej kosztownym i wymagającym rozwiązaniem, ale zmusza do ciągłego poświęcania cennego czasu i wypełniania wszystkich obowiązków.

Wypożyczalnia dostawczych Warszawa szuka kierowców

Posiadając trochę kapitału i zdolności przywódczych możemy rozwinąć swoją działalność. Niezbędny będzie zakup kilku sprawnych pojazdów, co może być wyzwaniem dla początkującego biznesmena. Na szczęście dla firm istnieje opcja długoterminowego leasingu dopasowanego do naszych potrzeb. Rosną przez to obciążenia miesięczne, ale nie jesteśmy zmuszeni do wypłacenia kilkuset tysięcy na raz. Komfortowa oferta leasingowa ściąga nam też z głowy kwestię ubezpieczenia, serwisu i przeglądów, ponieważ odpowiedzialność za te formalności leży po ich stronie. Jeśli mamy już niezbędny sprzęt, pora poszukać pracowników wypożyczalni dostawczych. W Warszawie i nie tylko kierowcy z kategorią C lub wyższą są bardzo pożądaną grupą na rynku pracy, więc ich stawki wciąż rosną. Uważajmy na bardzo roszczeniowych kandydatów, w przyszłości prawdopodobnie będą oczekiwać znacznie więcej. Oszczędność przy zatrudnianiu ludzi możemy wprowadzić dzięki umowie-zleceniu zamiast umowie o pracę. Ułatwi ona rozliczanie z kierowcami w nieregularnym systemie pracy oraz zauważalnie zmniejszy koszty.

wypożyczalnia dostawczych warszawa

Pierwsze wejście na rynek

Sprzęt i kadra to dopiero początek. Prawdziwym wyzwaniem są klienci. W ich wyborze możemy obrać jedną z dwóch strategii – obsługa firm lub klientów indywidualnych. Biznes zawsze niesie ze sobą więcej wymagań i profesjonalizmu, ale z obu stron. Zlecenia od firm są znacznie większe, najczęściej szablonowe i regularne. Rzadko zdarzają się przy nich przykre niespodzianki. Przedsiębiorcy cenią sobie jakość usług i są w stanie sporo za nią zapłacić. Osoby prywatne decydują się na wypożyczalnię dostawczych tylko w ostateczności, nawet jeśli to prestiżowa Warszawa. Liczy się dla nich cena, nie są skłonni do negocjacji warunków, a pojedyncze zlecenia to zwykle przeprowadzki lub przygotowanie imprezy. Są dużo bardziej unikalne niż stała współpraca z firmami, a to czyni je trudniejszymi w realizacji. Możemy oczywiście połączyć obie docelowe grupy, zapewniając sobie płynność pracy między kontraktami i uzupełniając dochody indywidualnymi odbiorcami usług.

Błoga bezczynność

Aby firma spełniała funkcję samodzielnego generatora dochodu, potrzebny jest jej znaczny rozwój. Reklama, ta w Internecie i radiu, ale także ta pantoflowa czyli uzyskiwana dzięki poleceniom znajomym, może zdziałać cuda. Pozycję firmy i jej wizerunek budujemy także sami, poprzez obowiązkowość i dobrze wykonywaną pracę. Nacieszyć się spokojem będziemy mogli dopiero wtedy, gdy firma będzie działała bez naszego udziału. W tym celu warto zatrudnić logistyka, sekretarkę oraz kadrę zarządzającą czyli np. kierownika i powoli wdrażać ich w samodzielne prowadzenie wypożyczalnia dostawczych Warszawa. Po jakimś czasie naszym jedynym obowiązkiem będzie podpisywanie dokumentów i negocjacje najważniejszych kontraktów. A to wszystko z leżaka na Karaibach lub nad polskim morzem.

wypożyczalnia dostawczych warszawa

Skorzystaj z naszych usług
+48 888 888 047, +48 888 888 034