Targi motoryzacyjne - organizacja

Data dodania: 13:02 09/09/2021

Wszelkie targi motoryzacyjne to wydarzenia tworzone dla ludzi, których łączy wspólna pasja, tu samochody. Z punktu widzenia firm są one okazją do tego, by zaprezentować swoją ofertę i zainteresować potencjalnych odbiorców. Dla klientów – to wielka atrakcja, a także możliwość dowiedzenia się o aktualnościach. Można powiedzieć, że targi motoryzacyjne stanowią okazję do połączenia przyjemnego z pożytecznym, tzn. dobrej zabawy z rozeznaniem na rynku. Fantastycznym przykładem dobrze zorganizowanych targów, które odbyły się w ostatnim czasie, była IX edycja Targów Motoryzacyjnych 3TM w Gdańsku.

Czy targi branżowe to impreza wyłącznie dla osób profesjonalnie zajmujących się daną tematyką? Po co mieliby się na nie wybierać „laicy” i entuzjaści konkretnej dziedziny? Dlaczego warto udać się na tego typu wydarzenie?

Różnego rodzaju targi branżowe podbijają rynek oraz serca fanów. Chyba każdy, kto mieszka lub często bywa w dużym mieście, przynajmniej raz słyszał o targach ślubnych, które przeznaczone są przede wszystkim dla przyszłym par młodych. Równie dużą popularnością cieszą się targi gastronomiczne, targi książki, targi kosmetyczne, IT czy właśnie targi motoryzacyjne. Tego typu impreza to wydarzenie, podczas którego firmy zajmujące się daną branżą prezentują swoje oferty i mają okazję spotkać się z odbiorcami. Pasjonaci konkretnej dziedziny mają wówczas okazję dowiedzieć się nieco na temat nowinek na rynku, na własne oczy zobaczyć różnego rodzaju produkty, a także porozmawiać twarzą w twarz z ich producentami. Targi branżowe zbierają w jednym miejscu ludzi, których łączy ta sama pasja.

W targach branżowych zwykle biorą udział przedsiębiorstwa należące do jednej z kilku kategorii: dopiero wchodzące na rynek, doświadczone i posiadające ugruntowaną pozycję, a także te, które planują wprowadzenie nowego produktu lub usługi. Zwłaszcza te ostatnie mogą być bardzo atrakcyjne z punktu widzenia ewentualnego odwiedzającego targi – dzięki uczestnictwie w tego typu imprezie mamy okazję odkryć nową rzecz nie za pośrednictwem reklam w mediach, ale w sposób bardziej bezpośredni. Możemy porozmawiać z przedstawicielami firmy, wyjaśnić dręczące nas wątpliwości, a nawet dotknąć lub wypróbować nowy produkt. Regularne bywanie na tego typu imprezach pozwala na zdobycie wiedzy, którą trudno byłoby posiąść w inny sposób. W dodatku taka edukacja odbywa się w bardzo przyjemny, niecodzienny sposób.

Pomysłodawcą i organizatorem targów motoryzacyjnych 3TM w Gdańsku jest Wojciech Stybor, na co dzień właściciel agencji reklamowej. Jako pasjonat motoryzacji zebrał kilku innych przedsiębiorców, którzy podzielają jego zainteresowania i postanowił stworzyć wydarzenie, na którym wszyscy miłośnicy samochodów będą mogli spotkać się, wymienić inspiracjami i poszerzyć swoją wiedzę na temat branży.

W pierwszej edycji 3TM uczestniczyło 7 tysięcy osób. Z każdym następnym rokiem padały kolejne rekordy frekwencji, która aktualnie sięga kilkunastu tysięcy. Obecnie targi te stanowią największą imprezę motoryzacyjną w północnej części Polski. Odbywają się w obiekcie Amber Expo, który ma 12000 m2 powierzchni, na której można spotkać się z kilkudziesięcioma wystawcami. Odwiedzający mają wówczas unikalną okazję do jednoczesnego obejrzenia i porównania niemal wszystkich dostępnych na rynku marek i modeli samochodów. Oprócz tego czekają na nich takie atrakcje jak np. auta przyszłości, wyjątkowe klasyki oraz samochody ze świata bajek.

Nowym elementem tegorocznej edycji targów był 3TM Ring, czyli prezentacje przypominające swoją stylistyką galę bokserską, odbywające się na centralnie położonej scenie w kształcie ringu. Na scenie pojawili się również specjalni goście: królowa polskiego driftu Karolina Pilarczyk, popularny redaktor motoryzacyjny Kuba Bielak oraz dziennikarze motoryzacyjni Rafał Jemielita i Jarosław Maznas.  Inną atrakcją 3TM była Strefa eMobility, czyli możliwość zapoznania się z „pojazdami przyszłości”. Zaprezentowane zostały deskorolki, rowery, skutery i samochody z napędem elektrycznym, wykorzystujące różnego rodzaju najnowsze technologie.

Podobnie jak na innych targach branżowych, podczas tego rodzaju wydarzeń organizatorzy przygotowują różnego rodzaju urozmaicenia i atrakcje, takie jak konkursy z nagrodami oraz plebiscyty. W czasie 3TM postawiono na połączenie tych dwóch rozrywek, czyli głosowanie na Auto Targów, podczas którego można było wygrać interesujące nagrody. Na każdego, kto zgłodniał, czekała strefa food trucków, w której goście mogli spróbować różnego rodzaju dań i zapoznać się z trójmiejską (i nie tylko) oferta gastronomiczną. Zaś by połączyć przyjemne z pożytecznym, zorganizowano również ogólnopolską zbiórkę krwi, powstałą przy współpracy z motocyklistami MOTOSERCE.

Jak widać, targi motoryzacyjne mogą być świetnym sposobem na spędzenie czasu dla każdego fana motoryzacji oraz wszystkich tych, którzy dopiero zaczynają interesować się tym tematem. Warto odrzucić mit, jakoby tego typu wydarzenia przeznaczone były wyłącznie dla ludzi zajmujących się tą branżą zawodowo – oni są tam dla nas! Przyjeżdżają po to, byśmy mogli na własne oczy zobaczyć nowe modele samochodów, zapoznać się z nowymi technologiami oraz ofertami, a także porozmawiać ze specjalistami, by poszerzyć swoją wiedzę. Zdecydowanie warto skorzystać z takiej okazji.

wstecz

Zobacz inne artykuły

Data dodania: 11:01 23/07/2020

Jak zabezpieczyć auto przed kradzieżą?

Nie istnieje żaden niezawodny sposób na to, by zabezpieczyć się przed kradzieżą. Nie oznacza to jednak, że nie należy robić nic by zniechęcić potencjalnego złodzieja.
więcej
Data dodania: 09:09 18/10/2021

Tesla 3 – w czym tkwi sekret nowego modelu 3?

Jeszcze do niedawna wizja elektrycznych samochodów poruszających się po ulicach wydawała się pomysłem rodem z filmów lub książek science fiction.
więcej
Data dodania: 15:04 26/04/2023

Wynajem busa na wakacje – czy to dobry pomysł?

Wynajem busa na wyjazdy weekendowe, wakacyjne czy ferie zimowe zyskuje na popularności. Bez wątpienia jest to komfortowe i, wbrew pozorom, niedrogie rozwiązanie na podróż zarówno po Pols...
więcej
  • Zadzwoń do mnie teraz
Dziękujemy za kontakt. Wkrótce oddzwonimy.

Podaj swój numer telefonu a oddzwonimy do Ciebie

b
c